اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 29 خرداد 1398
22 خرداد 1398 22 خرداد 1398
13:54 13:54

تجمع کارکنان خدماتی وزارت خارجه انگلیس در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق

تجمع کارکنان خدماتی وزارت خارجه انگلیس در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق

شماری از کارکنان بخش خدمات وزارت امور خارجه انگلیس در روز های گذشته در اعتراض به وضعیت حقوق و دستمزدشان دست به اعتصاب زدند.

به گزارش ایلنا به نقل از  گاردین، شماری از کارکنان بخش خدمات وزارت امور خارجه انگلیس در روز های گذشته در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزدشان دست از کار کشیده و تجمع کرده‌اند.

معترضین شش هفته است که حقوق نگرفته و برخی که سطح حقوقشان پایین است به بانک‌های غذا مراجعه کرده‌اند. این برای سومین بار در ماه‌های اخیر است که کارکنان بخش خدمات وزارت امور خارجه انگلیس دست به اعتصاب زده و برخی به دلیل مشکلات مالی این وزارت خانه را ترک کردند.

وزارت امور خارجه انگلیس پس از وزارت تجارت، انرژی و صنعت، دومین وزارتخانه در این کشور است که برای کارکنان کم‌درآمدش، بانک غذا تعبیه کرده است.

کارکنان بخش خدمات وزارت امور خارجه انگلیس در استخدام شرکت اینترسرو هستند که حقوق خود را هر سه‌شنبه دریافت می‌کنند. معترضین می‌گویند که این ماه به آن‌ها گفته‌ شده بایستی دو هفته بیشتر کارکرده تا دستمزدشان را دریافت کنند. این در حالی است که اغلب این افراد حقوق کمی دریافت کرده و با مشکل پرداخت اجاره منزل و قبوض ماهانه مواجه هستند.

در عین حال برخی از کارکنان کم‌درآمد وزارت خارجه انگلیس برای امرارمعاش دست یاری به سمت خانواده‌های خود دراز کرده و یکی از این افراد گفته به‌ اجبار از پدر بازنشسته‌اش پول قرض کرده است.

تعدادی از معترضین طی روز های گذشته مقابل ساختمان وزارت امور خارجه انگلیس تجمع کرده و شعار نوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن به "جرمی هانت" وزیر امور خارجه و یکی از بخت‌های جانشینی ترزا می‌نوشته بود: قدری رهبری از خودت نشان بده.

آن‌ها همچنین شعارهایی علیه سیاست‌های ریاضتی دولت سر می‌دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news