اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 مرداد 1398
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
10:40 10:40

برگزاری مرحله دوم دهمین دوره المپیاد نانو در تیرماه

در  دومین مرحله دوره المپیاد نانو که در تیرماه برگزار می شود 158 دانش اموز شرکت خواهند کرد.

المپیاد نانو

به گزارش سلام نو، آزمون مرحله اول دهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، در روز جمعه ۶ اردیبهشت‌ماه جاری به صورت همزمان در ۱۲۱ شهر-حوزه و با شرکت ۱۷ هزار و ۴۱۲ دانش‌آموز داوطلب برگزار شد و از این تعداد ۱۵۸ نفر به مرحله دوم این المپیاد راه یافتند.

از بین ۱۵۸ منتخب مرحله اول دهمین دوره المپیاد علوم و فناوری نانو، استان کردستان با ۲۶ برگزیده، استان‌های آذربایجان شرقی و بوشهر با ۱۹ برگزیده، استان مازندران با ۱۶ برگزیده و استان‌های اصفهان و خراسان رضوی با ۱۳ برگزیده، بیشترین آمار قبولی را در این مرحله دارند.

برگزیدگان این المپیاد مطابق با آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان، از امتیازات این بنیاد نیز برخوردار خواهند شد.

۱۰ نفر برتر مرحله اول، با همکاری پژوهش‌سراهای رازی دهگلان، ناحیه یک بندرعباس، ناحیه ۴ مشهد، مسیح‌آبادی نیشابور، ناحیه یک تبریز، ناحیه یک سنندج، جابربن حیان بیرجند، دبیرستان شهید بهشتی بوشهر و یک شرکت بخش خصوصی پارس ثبت نام شدند و برای حضور در المپیاد آمادگی لازم را کسب کردند. کسب بیش از ۵۰ درصد میانگین نمره ۵ نفر اول آزمون مرحله اول، شرط ورود به مرحله دوم بوده است.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت my.nanoclub.ir و با در اختیار داشتن شماره پرونده (نام کاربری) و کد پیگیری (رمز عبور) کارنامه نتایج مرحله اول را دریافت کنند.

ثبت نام این دوره از المپیاد نانو از آبان ماه ۱۳۹۷ آغاز شد و تا ۵ اسفند ماه، ۱۱۰۴۳ دانش‌آموز دختر و ۶۳۶۹ دانش‌آموز پسر از ۳۱ استان کشور در این رقابت بزرگ علمی ثبت نام کردند. ثبت نام دانش‌آموزان در این دوره از المپیاد به دو صورت انفرادی و گروهی با همکاری ۱۹۱ نهاد ترویجی از سراسر کشور انجام شد. ۹۰ درصد ثبت‌نام‌ها توسط نهادهای ترویجی و ۱۰ درصد هم به صورت انفرادی صورت گرفته است.

مرحله دوم این دوره به صورت آزمون کتبی، در ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ و مرحله سوم نیز با حضور ۳۰ نفر برتر مرحله دوم، به صورت یک اردوی علمی، آموزشی و رقابتی، در دهه اول شهریورماه جاری برگزار خواهد شد.

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی و همچنین پرورش و هدایت دانش‌آموزان مستعد توسط باشگاه دانش‌آموزی نانو از سال جاری با همکاری و حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان برگزار می‌شود./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news