اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 29 خرداد 1398
20 خرداد 1398 20 خرداد 1398
19:45 19:45

رکود در بازار مسکن ادامه خواهد داشت

یک کارشناس بازار مسکن رکود حاکم بر این بازار را فعلا ادامه دار می‌داند.

سکون بازار مسکن ادامه دارد/ وضع مالیات باید همراه با شفافیت اطلاعاتی باشد

به گزارش سلام نو، مهدی روانشادنیا با بیان اینکه تعیین سقف قیمت میتواند منجر به قیمت زیرزمینی و عدم شفافیت در قیمت ها بشود، گفت: اما مکانیزم های اقتصادی وجود دارد  که در این موضوع جوابگو هستند و امیدوارم تصمیماتی که گرفته می‌شود در جهت شفافیت اطلاعات باشد به گونه‌ای که هم مستاجران و  هم موجران و فعالان بازار ساختمان از آن منفعت ببرند.

وی افزود: ابزارهای مالیاتی به شرطی می‌توانند مانعی برای سوداگری در بازار مسکن باشند که ما بانک‌های اطلاعاتی کافی داشته باشیم و سامانه املاک و مستغلات ما تکمیل شده باشد و به بهره برداری برسد تا بتوانیم افرادی را که به قصد سوداگری وارد بازار مسکن می‌شوند و تقاضای مصرفی ندارند را شناسایی کنیم و بوسیله وضع مالیات فعالیت آن‌ها را کنترل کنیم.

این کارشناس مسکن خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی بعضی از مالیات ها ممکن است باعث خروج سرمایه‌ها از بازار مسکن شوند که می‌تواند در درازمدت اثر خود را بر روی جهش‌های قیمتی بعد بگذارد.

روانشادنیا اولویت را  کمک به فعالان حوزه عرضه مسکن و ارائه تسهیلات به آن ها عنوان کرد و ادامه داد: تسهیل مقررات و قوانین و بخشش‌های مالیاتی برای کسانی که در حوزه مسکن فعال هستند  در کنار وضع مالیات‌هایی برای مبارزه با سوداگری همراه با شفافیت اطلاعاتی می‌تواند بازار مسکن را مدیریت کند.

وی در پایان در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال 98 گفت: اگر روند فعلی را ادامه بدهیم سکونی که قیمت‌ها و تعداد معاملات در بازار به آن رسیده است در سال 98 ادامه خواهد یافت اما متغیرهای روانی  و اقتصادی دیگری که در بازار هستند شاید بتوانند این بخش را تحت تاثیر قرار بدهند./اقتصادآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

وعده‌های دولت برای ساخت 400 هزار واحد مسکونی به کجا رسید؟

برنامه اقدام ملی برای تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هنوز شکل عملی به خود نگرفته ا...

بازار مسکن وارد یک رکود عجیب و غریب می‌شود

گرانی بیش از حد مسکن این روزها باعث شده است خرید و فروش آن وارد یک رکورد بزرگ شود.

چرا قیمت مسکن در اردیبهشت 98 افزایش یافت؟

قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه رشد ۱۲.۵ درصد را تجربه کرد.

آینده بازار مسکن در هاله‌ای از ابهام

این روزها قیمت مسکن نرخ‌های عجیب و غریبی را تجربه می‌کند به طوری که برخی معتقد هستند ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news